Home · Blog · Atuty symulacji w technologii zdalnej

Atuty symulacji w technologii zdalnej

Szkolenia stanową bardzo ważny element prawidłowego rozwoju wszystkich firm, gdyż pozwalają na dostarczenie zatrudnionym pracownikom odpowiednich wiadomości, koniecznych pracować wydajnie i efektywnie. Także dla samych zatrudnionych mogą one mieć duże znaczenie, ponieważ są wyraźnym sygnałem, że firma troszczy się o nich i ich praca i zaangażowanie są naprawdę docenione.


 


Podczas organizowania  niezwykle istotny zaczyna być czas, jaki trzeba będzie na to przeznaczyć. Dobra sytuacja jest wtedy, gdy szkolenia organizuje się w czasie, kiedy pracuje firma, ponieważ nie będą wtedy zabierać prywatnego czasu pracowników, których wysyła się na szkolenia. Gdy będzie to ciężkie do wykonania, to powinno się je tak zorganizować, żeby w jak najmniejszym stopniu mogło to kolidować z domowymi obowiązkami uczestników.


 


Obecnie ogromnym zainteresowaniem się cieszą Elektroniczne Symulacje Szkoleniowe , które wykorzystują komputery i internet, od paru lat taka odmiana szkoleń intensywnie rozpowszechnia się na całym świecie. Dają one możliwość na dużo więcej elastyczności w czasie planowania czasu, jaki będzie przeznaczany na uczenie się, będą jednak wymagać dużo większej dyscypliny i zorganizowania ze strony uczącego się. 


 


Bardzo dużą zaletą e-learningu będzie uniezależnienie się od jakiejś lokalizacji, co ma przełożenie na duże oszczędności czasu i finansów. Uczący się nie muszą nigdzie daleko jeździć, bowiem praktycznie wszystko mogą pozałatwiać siedząc wygodnie w swoim domu, znacznie łatwiej jest im też zorganizować czas, jaki postanowią przeznaczyć na poznawanie nowej wiedzy.


 


Nie do przecenienia będzie również podczas takiej formy szkoleń łatwy dostęp do różnej wiedzy. Sporo tego  typu firm szkoleniowych utworzyło dedykowane edukacyjne platformy, przy pomocy których dostępna jest pełna paleta najróżniejszych materiałów do realizowanych kursów, z jakich wszyscy uczestnicy mogą korzystać bez żadnego ograniczenia.


 


Wykorzystując takie platformy dużo prościej jest także kontrolować postępy jakie robią uczestnicy. Osoby które są odpowiedzialne za planowanie szkoleń otrzymują dostęp do przeprowadzonych wcześniej sprawdzianów oraz testów, przez co mogą szybko ocenić, na jakim poziomie jest nauka jeśli chodzi o każdego, kogo wysłało się na szkolenie.


 

03.06.2016. 14:11