Home · Blog · Dobre praktyki układania symulacji biznesowych

Dobre praktyki układania symulacji biznesowych

Wymyślanie gier dydaktycznych w celu poprowadzenia sesji szkoleniowej jest dość nieprzyjmne oraz wymaga konkrentnych kompetencji. Wszyscy dla zdrowia psychicznego musimy się zajmować przyjemnościami, uśmiechać się do ludzi i poznawać naturę nowych rzeczy. Gry i symulacje to powrót do dzieciństwa. Gry i symulacje można wykorzystywać w projektach szkoleniowych stosując zamiennie z wykładem i dyskusją moderowaną.
W dzijszym wpisie opiszę zasady opracowania efektywnej fabuły dla menedżerów. Każdy projekt rozwojowy zyska wyjątkowy blok dydaktyczny. Trenerzy opowiadają o tym, że trudno jest opracować fabułę takiej symulacji dla menedżerów. gra menedżerska musiałaby mieć pewne etapy. Nauczyłem się o nich, kiedy wszedłem na tenże portal:  Gry Biznesowe 
Wtedy gdy 3 dni temu planowałem szkolenie używając grę dydaktyczną, przyszło mi do głowy, aby przez najbliższe miesiące stworzyć poradnik na ten temat. Poniżej opisuję zestaw dobrych praktyk z zakresu wymyślania symulacji edukacyjnych.

Najpierw zastanów się, jaki zakres merytoryczny powinien być przerobiony podczas gry dydaktycznej. Znam pewne tematy, które będą dla uczestników bardzo interesujące: techniki kierownicze, planowanie kariery, łańcuchy logistyczne, produkcja, zarządzanie personelem.

W dalszej kolejności idź do marketu z zabawkami i przypomnij sobie gry z czasów bycia dzieckiem. W centrum zabawkowym można nabyć: Lego, puzzle, lalki, samochodziki oraz różne małe przybory do zabawy. Te przedmioty przydadzą się do opracowania harmonogramu gry edukacyjnej.

Na koniec opracuj reguły gry szkoleniowej. Napisz ją w programie graficznym i Wordzie oraz pogadaj o niej z rodziną. Ludzie, którzy zagrają jako pierwsi podpowiedzą pewne zmiany w fabule.

Trzeba też w grze edukacyjnej zaplanować niespodzianki, różne „fajerwerki” i efekty specjalne. 

W drugim z kolei wpisie przedstawię przykład fabuły gry biznesowej.


Edward Papuga
Autor tego postu jest absolwentem kierunku geografii Uniwersytetu Śląskiego i studiów podyplomowych z dziedziny  farmakologii. Posiada certyfikat Doradcy Wizerunku Osobistego TLD. Buduje swoją karierę w Chorziwie.  Od sześciu sezonów prowadzi zajęcia i opracowuje badania dotykające tematyki kierowania zmianami w branży „mediów”.

NAJWAŻNIEJSZE TEMATY  BLOGA:
Gry Negocjacyjne
Warsztaty menedżerskie
Gry hybrydowe
HR dla nieHRowców
Lean games
Kierowanie
Wyjazdy integracyjne
Ćwiczenia dla wykładowców

03.06.2016. 14:11