Home · Blog · Integracje

Integracje

Od zmiany systemu w naszym kraju dynamicznie poszerza się rynek związany z eventami integracyjnymi, poświęcony ludziom z mikro i większych firm. Organizowane są Symulacyjne Warsztaty Team Building w budynkach, ale również w plenerze, na przykład, w parkach, czyli outdoor. Ich sensem jest przeważnie rozwijanie świeżo zdobytych umiejętności w niezwykłych, niebanalnych okolicznościach, co niejednokrotnie zmienia się w kształt kolektywnego współdziałania.


 


Oczywiście, nim rozpocznie się spotkanie outdoor, należy szczegółowo ustalić cel, który chce się uzyskać, gdyż to przecież priorytetowe zadanie tego rodzaju eskapad. Może to być, na przykład, budowanie nowiutkiego teamu albo usprawnienie pracy już funkcjonującego, definiowanie rangi w obrębie tego teamu, motywowanie, pomoc w radzeniu sobie ze stresem itd.


 


Dalszy krok to opracowanie szczegółowego scenariusza takich warsztatów, zdefiniowanie zajęć, które powinny zbliżyć do uzyskania celu. Ważna jest wzorowa praca na płaszczyźnie uczestnicy – prowadzący, gdyż jedynie dobry kontakt pozwala na prostolinijność a także znalezienie potencjału w każdym człowieku.


 


Imprezy outdoor mogą koncentrować się jedynie na prostych zabawach na trawniku, bez przemęczania się jednakże też mogą być bardziej ekstremalne, jak na przykład, zadania alpinistyczne, lub koncentrować się na takich projektach, jak sporty ekstremalne. Niezwykle cenione są przeróżne działania konsolidacyjne, które skutecznie nauczają, rozwijają wybrane talenty, a jednocześnie umożliwiają zacieśnić więzy między zatrudnionymi, nawiązać lepszą znajomość oraz przeważnie wywołują miłe reminiscencje. Należy jednakże pamiętać, że wszystkie interakcje w plenerze zależą także od tego, jaka jest pogoda, dlatego trzeba bezwzględnie nieustannie posiadać plan dodatkowy w przypadku, gdyby zgromadzenie outdoor musiało nagle zamienić się w indoor. Zawodowy organizator zawsze jest gotowy na tego typu perspektywę. Dlatego trzeba korzystać z usług wyspecjalizowanych firm eventowych.


 

03.06.2016. 14:11