Home · Blog · Jak sprawdzic dostawcę na wyjazdy outdoor

Jak sprawdzic dostawcę na wyjazdy outdoor

Odpowiednia organizacja integracyjnego wyjazdu to duże przedsięwzięcie, które przeważnie wymaga załatwienie wielu spraw które mogą mieć spore znaczenie dla powodzenia całej imprezy, niekiedy zapomnienie o jednym drobiazgu może skończy�‡ się wielką klapą. Należy znaleźć odpowiedni hotel, zatroszczyć się o dojazd i odpowiednio wcześnie poinformować pracowników, którzy będą na taki wyjazd się udawać. 


 


Bardzo dużą rolę w czasie planowania tego typu wyjazdów będzie odgrywać właściwy wybór firmy, jaka będzie się zajmowała całością spraw związanych z zapewnieniem pracownikom odpowiedniej aktywności. Tu nie można iść na żadne kompromisy, bo ewentualna wpadka będzie zapewne długo pamiętana i przez wszystkich uczestników, i przez członków rad nadzorczych, za środki których impreza została zrobiona.


 


Po pierwsze trzeba dowiedzieć się, jakim doświadczeniem dysponuje, tu mogą się przydać referencje i opinie z wcześniej przeprowadzanych imprez. Odgrywa to dużą rolę w szczególności jeżeli wyjazdy integracyjne są na więcej niż sto osób, panowanie nad takim zespołem i realizacja wszystkiego tak jak się planowało wymagać będzie wyjątkowych umiejętności.


 


Zachęcamy również, by spytać organizatora czy realizuje jdynie spotkania outdoor, czy również warsztaty rozwojowe np.  Wykłady  Z Inspirującego Prezentowania  - to da szansę pożenić zabawę z podnoszeniem kompetencji zawodowych.  


 


Niezwykle istotny jest także odpowiedni wybór trenerów. Najlepiej żeby to był zespół znający się na wylot, na co dzień ze sobą współpracujący, dzięki temu da on sobie radę w we wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach. Złożona przypadkiem grupa trenerska z reguły dobrze sobie poradzi, ale niebezpieczeństwo wpadki będzie sporo większe.


 


Do opanowania ponad setki osób o bardzo różnych charakterach i temperamentach będzie potrzeba kogoś dynamicznego i charyzmatycznego. Jest bardzo pożądane, żeby organizator wyjazdów miał trenera z takim potencjałem, wtedy można być pewnym, że atrakcje, które się zaplanuje zostaną przeprowadzone z tak jak się wszystko zaplanowało.


 


Na koniec należy sprawdzić, jak przedstawia się sprawa sprzętu dostarczanego przez firmę. Duża ilość wyjazdów skończyło się niepowodzeniem właśnie z powodu tego, że coś się zepsuło i organizatorzy nie wiedzieli co zrobić. Zwłaszcza przy rożnego rodzaju grach terenowych porządny sprzęt będzie odgrywał dużą rolę, ma też istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa pracowników z niego korzystających.


 

03.06.2016. 14:11