Home · Blog · Kształcenie współpracy w przedsiębiorstwach

Kształcenie współpracy w przedsiębiorstwach

Trendy, jakie się pojawiły w latach dziewięćdziesiątych, czerpiące z największych korporacji z zachodu zauważyły znaczącą rolę jaką komunikacja może mieć między zespołem pracowników a firmą. Na właśnie takim podejściu coraz bardziej będzie się opierało nowoczesne kierowanie rozwojem firmy, bowiem ciężko sobie wyobrazić tworzenie sprawnego, wydajnego zespołu bez należytej komunikacji wewnątrz firmowej.


Z międzynarodowych korporacyjnych wzorców, poza wymienioną wyżej komunikacją między pracownikami i zarządem firmy, zaczęto wykorzystywać również w wielu polskich przedsiębiorstwach  Wyjazdy Sprzedażowe dla zespołu. Od pewnego czasu zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, chociaż jak na różnych przykładach można to ocenić, osoby które je organizują nie zawsze wiedzą, co im dokładnie ma przyświecać.


A tak naprawdę organizowanie imprez integracyjnych zacząć należy właśnie od nakreślenia celu, jaki ten właśnie wyjazd będzie miał do spełnienia. I później dopiero będzie czas, żeby się zająć uzgadnianiem niuansów, czyli wyborem hotelu oraz atrakcji i zabaw, które się zamierza udostępnić wyjeżdżającym pracownikom.


Lecz przez cały czas spora grupa właścicieli firm, zwłaszcza takich, którzy organizują wyjazdy integracyjne bez pośredników, nie zawsze orientuje się, co będzie przyświecało takim właśnie imprezom. Zupełnie przypadkowy hotel, przypadkowy program, średnio dostosowany do oczekiwań części pracowników powodują, że czasem tego typu wyjazd może się wymknąć organizatorom i staje się całkowitym rozczarowaniem.


Z takich też powodów podczas organizacji wyjazdu integracyjnego dla swoich pracowników warto skorzystać ze wsparcia jakiejś posiadające doświadczenie w takich sprawach firmy. Wyczerpująco wyznaczając jaki wyjazd ma cel i sprawdzając osoby, jakie będą na niego jechać da się w miarę dobrze tak dopasować program, żeby wszyscy byli zadowoleni. 


W obecnej chwili w organizowaniu takich imprez specjalizuje się wiele firm, i można wręcz powiedzieć, że kilka z nich już ma sporą renomę na tym polu. Wynajmując jedną z takich firm i w precyzyjny sposób określając oczekiwania i potrzeby na pewno można będzie zorganizować taką integrację, jaką przez wiele miesięcy nikt nie zapomni.


 

03.06.2016. 14:10