Home · Blog · Obiekt konferencyjny na team building - krok po kroku

Obiekt konferencyjny na team building - krok po kroku

Jednym z najskuteczniejszych metod na motywowanie posiadanej załogi stały się integracyjne wyjazdy. Cieszą się one dużą popularnością w gronie kadry zarządzające, którzy zaczęli doceniać zalety zagwarantowania ludziom chwili wytchnienia i dobrej zabawy. Ale zorganizowanie dobrego wyjazdu, który będzie się podobał wszystkim, którzy będą w nim uczestniczyć wcale nie jest łatwe, i warto zabrać się za to z głową.


 


W niewielkiej liczbie przypadków imprezy dla pracowników ktoś organizuje tylko na jeden dzień, z tego też powodu potrzebne może być znalezienie odpowiedniego pensjonatu albo hotelu, gdzie zaproszeni pracownicy będą mogli przenocować. Propozycja noclegów z większości rejonów kraju jest odpowiednia i da się zz czegoś wybrać, przeważnie bierze się przy tym pod uwagę dwa główne czynniki, to znaczy położenie i cel wyjazdu.


 


Jesienne Wyjazdy Team Building w przeważającej liczbie przypadków powinny posiadać określony cel, względem którego należy właściwe miejsce na nocleg. Pensjonaty oraz hotele mają do zaoferowania konkretne swoje zaplecze, może to być przykładowo rozwinięta baza konferencyjna, czy SPA oraz obiekty sportowe.


 


Mając już przygotowane, które z atrakcji trzeba będzie przygotować dla biorących udział w wyjeździe, należy znaleźć jakiś pensjonat albo hotel, jaki wiele z zaplanowanych rozrywek będzie miał na swoim terenie albo znajdowały się one będą w bliskiej odległości od niego. Dłuższe przejazdy nie tylko będą zabierać sporo cennego czasu, ale niekiedy powodują pewne zamieszanie, więc jeśli tylko da się wszystko odpowiednio zorganizować, to powinno się ich jednak unikać.


 


Jeszcze jednym ważnym aspektem przy wyborze miejsca na wyjazd integracyjny powinno być docelowe miejsce. Jeżeli wyjazd potrwa niedługo, to najczęściej organizatorzy decydują się hotele zlokalizowane niedaleko miejsca w którym się mieszka - podróż na drugi koniec mija się z celem, bo dużą część czasu trzeba by było spędzić w pociągu albo autokarze.


 


Przy nieco dłuższych wyjazdach pomyśleć będzie można o miejscu bardziej odległym, choć zawsze należy przemyśleć sensowność decyzji o tym. Zbyt odległa podróż często zniechęca część uczestników i będzie mieć wpływ na końcową ilość uczestników, tak więc jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, to może jednak warto rozejrzeć się po okolicy i wyszukać miejsce, które będzie trochę bliżej.


 

03.06.2016. 14:11