Home · Blog · Poprawne instrukcje symulacji biznesowej

Poprawne instrukcje symulacji biznesowejPoprawne instrukcje do case study muszą być sformułowane prostym językiem oraz łatwe do zapamiętania. W tym blogu zamieszczam skrót poprawnie sformułowanych instrukcji gier i symulacji. Początek ma taki: celem grupy będzie zmontowanie mostu, po którym bez problemu przeprawi się samochód z obciążeniem. Nauczyłem się tego, gdy odnalazłem w sieci ten serwis internetowy:
 Gry Biznesowe - Bibliografia
Niżej dalsze przedstawienie efektywnie sformułowanego jednej z instrukcji do gry decyzyjnej:
1.    Budowlę można konstruować wyłącznie z przyniesionego przez trenera materiału.
2.    Przeprawa nie może łączyć dostępnych twardych lub miękkich elementów (na przykład stołu, okien itp.). Budowla nie powinien być także zaczepiony albo podtrzymywany od góry na przykład sznurkiem albo ręką budowniczego. Musi trzymać się całkiem samodzielnie na podłodze.
3.    Samochód powinien być przemieszczony poprzez popychanie. W momencie przejazdu będzie jechać wszystkimi oponami po moście.
4.    Samochód będzie przewieziony na moście w taki sposób, by w każdym momencie przejazdu znajdował się min. 50 centymetrów nad ziemią.
5.    Pojazd powinien być przemieszczany po jezdni przez dokładnie jednego uczestnika gry z grupy. Przejazd zaczyna się od zaparkowania samochodu za miejscem pokazanym przez trenera. Transport ma swój koniec po dotarciu do znaku STOP. Następnie zabawkowy TIR powinien  wciąż stać stabilnie na moście przez 10 sek.
6.    Gdy struktura mostu okaże się naruszona, jednakże zabawkowy TIR będzie przemieszczany po jezdni tak, by zawsze był co najmniej 30 centymetrów nad ziemią, zabawa jest zaliczona.
W następnym artykule zaprezentuję zbiór zasad do kolejnej symulacji biznesowej.
Cezary Hwałdowicz
Autor tej notki  jest absolwentem kierunku marketingu Uniwersytetu Białostockiego i studiów podyplomowych z obszaru  windykacji należności. Posiada certyfikat Konsultanta Konkurencyjności HJL. Buduje swoją karierę w Katowicach.  Od czternatu sezonów wykłada i projektuje badania dotyczące wystąpień publicznych w branży „windykacja należności”.

TEMATY BOGA:
Symulacje Szkoleniowe
Warsztaty dla firm
Gry symulacyjne
Zarządzanie
Lean games
Asertywność
Certyfikacja trenerów
Opracowania dla wykładowców

03.06.2016. 14:11