Home · Blog · Poszukiwanie perełek w organizacji

Poszukiwanie perełek w organizacji

Teambuilding i zachęta pozafinansowa stały się ważnym elementem w strategii personalnej współczesnego biznesu. Dzięki tego typu rozwiązaniom jest szansa, by skutecznie wydobyć ukryte czasami zdolności pracowników, rozwinąć ich predyspozycje. 


Pracodawcy nieraz ufają aspektowi integracyjnemu, gdyż świetnie są świadomi, że dobry wynik w biznesie bierze źródło od skutecznego pracownika. Jeśli nasz podwładny potrafi jeszcze całkiem nieźle wykonywać zadania w strukturze pewnej grupy, staje się istotnym ogniwem w firmie.


Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że stworzenie sprawnie działającego kolektywu nie odbywa się w przeciągu kilku tygodni, to wymaga niemałego zaangażowania, czasu i wiedzy. Sprawdzają się tutaj doskonale  Coroczne Wyjazdy Team Building


Niejednokrotnie organizuje się je jako narzędzie wzmacniające nieustanny wysiłek nad konsolidacją ekip.


Wspomniane wyżej eventy firmowe zapewniają najlepsze efekty, gdy wspomagane są urokliwym miejscem. Dlatego właśnie nierzadko szkolenia te odbywają się w ośrodkach wypoczynkowych albo w hotelach. Jednak, tak naprawdę,  wybór integracyjnego sztafażu musi być uzależniony od pomysłu na integrację i od przygotowanych zajęć, które pozwolą powiedzieć: cel został osiągnięty! Oczywiście, im korzystniejsze miejsce, tym lepszy efekt, ponieważ podróże tego typu również kładą nacisk na motywację. Coraz powszechniej są uważane za rodzaj bonusu za wykonanie planów.


Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, iż pożądane jest, żeby wyjazdy teambuildingowe nadzorowane były przez doświadczonych coachów, którzy mają tę umiejętność, by tak zaplanować czynności, by czerpać z nich samą esencję teambuildingu.  Coraz częściej w naszych czasach używane są przeróżne zabawy teambuildingowe, które łączą w sobie pierwiastek szeroko rozumianej rozrywki i budowania trwałych więzi. Przed pracownikami stawiane są cele, których osiągnięcie wymaga współpracy. Skutek często jest taki, że powstają mocne znajomości, zaufanie, a członkowie zespołu mogą nieźle się poznać. Ważnym zamysłem takich eventów jest ponadto wyselekcjonowanie z ekipy naturalnych przywódców, ludzi, którzy będą stanowić istotną podwalinę działań grupy. 


 

03.06.2016. 14:10