Home · Blog · Studia dla szefów w miejsce szkoleń

Studia dla szefów w miejsce szkoleń

Koszty studiów z zakresu kompetencji kierowniczych bywają zróżnicowane i zależy to od prestiżu ośrodka akademickiego, ilości wykładów, metod dydaktycznych oraz szkoły zagranicznej, która poświadcza certyfikat takiego toku nauczania. Znaczenie ma także relacja ze studentami rodzimych pracowników naukowo-dydaktycznych oraz fakt, czy występują w roli wykładowców szefowie znanych firm, czy badacze uczelni uniwersyteckich lub zawodowych. Czy raczej opłaca się przejść zestaw wielu szkoleń czy studia menedżerske?
Osoby, marzący o stopniu wyższym niż licencjat powinni przeznaczyć w tym celu przynajmniej 20 tys. pln. Jednak za te pieniądze warte budżetowych kursów da się nabyć niezły samochód. Wybrane programy takich kursów w ramach kształcenia uniwersyteckiego można znaleźć tu:  Kursy   Menedżerskie
W tym artykule zamieszczam parę przykładowych uczelnianych kursów dla kierowników i dyrektorów.
21 tys.  zapłacisz za zajęcia menedżerskie na które można się zapisać w Zielonogórskiej Szkole Zarządzania i Kierowania. Kurs trwa 4 semestry oraz kwota jest rozłożona na równe raty. Kiedy ktoś zdecyduje się zapłacić na początku całą opłatę, może liczyć na 6 procent obniżki ceny. Pomimo, iż kwota nie jest duża, ćwiczenia prowadzi katedra naukowców z Leeds College (Anglia) i Queen University.
O wiele większą kwestią będą studia z zakresu kompetencji kierowniczych w Krakowie, w Instytucie Przedsiębiorczości i Biznesu w miejscowej Głównej Wyższej Szkole Handlowej. Koszt takich studiów kształtuje się pomiędzy 5 a 8 tys. Euro. Tu także można zapłacić w równych ratach. Wykłady zorganizowano w większości po angielsku. W czasie trwania studiów z zakresu kompetencji kierowniczych jest możliwość wybrać trzy ciekawe kierunki.
Dla mnie uosobieniem życiowych pragnień będą studia dla menedżerów na SGH. W tej prestiżowej organizacji akademickiej półtoraroczny projekt edukacyjny dla menedżerów kosztuje ponad 18 tysięcy dol. W takiej sytuacji wpłata kwalifikacyjna, na poziomie 600 dolarów wydaje się nieznacząca. Ta uznana w kraju i za granicą szkoła wyższa przyciąga poszukujących studiów menedżerskich współpracą z prestiżowym Uniwersytetem z Dakoty i znaczącymi dyplomami, które potwierdzają najwyższą jakość kształcenia. Uczelnia diagnozuje losy własnych studentów, którzy w całości są zatrudnieni w największych spółkach w Polsce i w Europie.

O BLOGU
Niniejszy portal kreuje drużyna mających wieloletni staż doradców organizujących szkolenia dla przedsiębiorstw z kilkunastu sektorów rynku.
 
Na naszym blogu  zwykle piszemy też o:
- audyty kompetencji osób zatrudnionych w instytucjach i organizacjach
- testy rozwojowe
- programy rozwojowe z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- eventy incentive
- zarządzanie personelem

03.06.2016. 14:10