Home · Blog · Szkoleniowa symulacja dla pracowników

Szkoleniowa symulacja dla pracowników

O tym, jaką rolę odgrywają imprezy integracyjne w docenianiu oraz motywacji swojej załogi pisano już wiele razy, i praktycznie zawsze wnioski są takie same. Wyjazdy są świetnym sposobem na osiągnięcie wymienionych wcześniej celów, jednak trzeba je w umiejętny sposób organizować, bo jedynie wtedy spełnią zadania, jakie są przed nimi postawione.


 


Coraz częściej podczas wyjazdów integracyjnych pracodawcy chcieliby czegoś więcej niż tylko imprezowania przez cały pobyt z muzyką i alkoholem. Podczas tego typu wyjazdów można przecież zorganizować kilka zabaw i gier, które pomimo faktu że mogą być doskonałą formą rozrywki, to dodatkowo dużo będą mogły nauczyć uczestników i ocenić, w jaki sposób zachowywać się oni będą w nietypowych okolicznościach.


 


Jednym z częściej używanych sposobów na zapewnienie gościom odpowiedniej ilości adrenaliny i emocji są gry terenowe i Dedykowane Gry Symulacyjne  . Przeważnie są organizowane niedaleko miejsca, w którym grupa ma nocleg, lecz mogą zajmować znacznie większy obszar - w niektórych grach nawet może to być kilkadziesiąt kilometrów dzikich terenów.


 


Idea takich gier najczęściej będzie polegać na tym, że uczestniczące osoby muszą pokonać określoną trasę z uwzględnieniem podanych punktów, wykonując przy tym zadania o różnym charakterze. Prawie zawsze będzie w nich brać udział parę rywalizujących ze sobą grup, z jakich wygrywa ta, która najlepiej lub najszybciej wykona cele, które zostały wyznaczone.


 


Często w grach tego typu można wykorzystywać nowoczesne sprzęty i urządzenia, przykładowo można zaliczyć GPS i systemy łączności, ale oprócz tego do wykorzystania przez użytkowników są również bardziej tradycyjne przyrządy, takie jak kompasy oraz najzwyklejsze mapy. Przez to, że zmagania odbywają się w zespołach, to zmusza to pracowników do odpowiedniej współpracy aby osiągnąć sukces.


 


Ze względu na swoją specyfikę gry terenowe niekiedy mogą nieść za sobą jakieś ryzyko, z takich też powodów bardzo duże znaczenie ma, aby biorący w nich udział byli tego świadomi. Niezbędne będzie odpowiedzialne zachowanie i co najważniejsze bezwzględnie przestrzeganie reguł bezpieczeństwa ustalonych przez organizatorów.


 

03.06.2016. 14:11