Home · Blog · Warsztaty prawno księgowe

Warsztaty prawno księgowe

Na każdym bez wyjątku posiadaczu swojej firmy, spoczywa sporo przeróżnych obowiązków wobec różnych instytucji, w tym ZUSU i urzędu skarbowego, w szczególności jeśli zatrudnia jakąś załogę. Należy opłacać szereg podatków, składki na ZUS i wysyłać liczne wymagane prawem deklaracje.


 


Praktycznie większość przedsiębiorców do obsługi kadrowo-księgowej będzie zatrudniać księgowego w pełnym wymiarze godzin, albo też znajdują jakieś biuro rachunkowe, jakie wszystkie te sprawy profesjonalnie pociągnie. Przez to można będzie mieć pewność, że wszystkie rzeczy zostaną właściwie obliczone i nie żadnych kłopotów z jakimiś błędami w zeznaniach.


 


Kolejna grupa przedsiębiorców osobiście chce prowadzić swoje sprawy księgowe i nawet radzą z tym sobie, mimo że na początku może się to wydawać trudne i skomplikowane. Ale bez względu na to, czy kadry oraz księgowość będzie się prowadzić samemu, czy też zajmie się tym biuro rachunkowe, to należy wszystkie regulacje i przepisy. A bardzo dobrym narzędziem dla zdobycia większych wiadomości w tym obszarze będą szkolenia dla pracodawców.


 


Głównym rodzajem szkolenia, które powinien przejść każdy pracodawca, jest zapoznanie się z przepisami prawa pracy. Podczas szkolenia z tego zakresu dostaje się kompleksową wiedzę w temacie sposobów zatrudniania pracowników, wynagrodzeń i wielu innych rzeczy. Dzięki temu przedsiębiorca dostanie wiedzę o tym, czego może wymagać od zatrudnionych pracowników, lecz także jakie są jego obowiązki.


 


Następnym rodzajem niezwykle przydatnych kursów są te o tematyce finansowej - wiedza taka ma ogromne odzwierciedlenie w tym jak się będzie prowadzić firmę i działania i decyzje zostaną podjęte. Podczas takich szkoleń uczestnicy otrzymują wiedzę z obszaru ekonomii oraz finansów, dzięki której łatwiej może im się prowadzić firmę od strony finansów.


 


Ostatnim rodzajem kursów i szkoleń, o jakich dobrze żeby pomyśleli zaczynający przygodę z biznesem przedsiębiorcy powinny być kursy z zakresu księgowości, a dodatkowo Gry Strategiczne . Chociaż ogólna wiedza o obowiązujących przepisach może być niezwykle potrzebna w czasie podejmowania firmowych decyzji, i powinno się w nią także trochę zainwestować, jeśli będzie się chciało należycie kierować swoim biznesem.


 

03.06.2016. 14:10