Home · Blog · Zasady funkcjonowania w dziale pracowniczym

Zasady funkcjonowania w dziale pracowniczymW tym blogu od wielu kwartałów prezentuję korzyści płynące z pracy w zespole. W poprzednim miesiącu miałem przyjemność poprowadzić projekt w ramach szkoleń w obszarze funkcjonowania i rozwijania zespołu. Osoby uczestniczące w badaniach na temat sesji szkoleniowych i kursów opowiadali problemy, które spotykają w swojej działalności w firmach. W oparciu o to zapisałem sobie kilka dobrych praktyk współdziałania w dziale pracowniczym. Podobne dobrych praktyk czytelnik może znaleźć również na tej stronie:
  Biznesowe Imprezy Team Building
Poniżej zamieściłem zasady współdziałania w zespole. Zaprezentowałem je jako studium przypadku konkretnych zjawisk zachodzących w firmie.
1. Organizuj cotygodniowe narady zespołu
Basia została niedawno dyrektorem wydziału zarządzania projektami. Współpracuje z dość dużą i ambitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. By pracujący w tej firmie byli zdolni w jednym zespole współdziałać, menedżerka przygotowuje cotygodniowe spotkania. Zebrania mają miejsce najczęściej w poniedziałek o godzinie 9.00 oraz trwają 2 godziny. Po naradzie menedżerka spisuje rezultaty spotkania oraz zadania dla wszystkich pracowników.
2. Poznaj swoich kolegów z pracy
Damian został zatrudniony w wydziale logistyki. Na co dzień współpracuje z pozostałymi pracownikami działu, mimo że oni są zatrudnieni w innych województwach. By zatrudnieni w tej organizacji lepiej ze sobą pracowali, co jakiś czas firma organizuje im wyjazd na 6 godzin na integracyjne zebrania w dobrym hotelu.
3. Akumulowanie kompetencji w grupie
Dagmara została niedawno dyrektorem małej firemki reklamowej. Organizacja ma 5 współpracowników. Kierowniczka wybrała dla organizacji system informatyczny do gromadzenia wiedzy w obszarze operacji w organizacji. I tak właśnie zatrudnieni w tej firmie będą działać razem i wiedzą, które procesy są w organizacji.
To tyle menedżerskich inspiracji.
Redakcja: Henryk Falenty
I JESZCZE JAK ZWYKLE GARŚĆ NIEZNANYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma ćwiczeń : zadania wspinaczkowe
- Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po warsztacie ćwiczenia – oceny uczestników: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Średnia wielkość grupy zajęciowej: pięćdziesiąt uczestników.
- Preferowane dni tygodnia na spotkanie: końcówka tygodnia.
- Najczęściej zamawiana część kraju: Podlasie

ŹRÓDŁO: Training Projects
Istniejemy jako ekipa animatorów zajęć z doświadczeniem menedżerskim ale równolegle certyfikacjami związanymi z survivalem, co pozwala nam na oferowanie eventów w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw ludzi oraz zabawę o sportowym charakterze. Nasi szkoleniowcy to również znani himalaiści i polarnicy i inspirujące osobowości.
Nasze nietuzinkowe wyjazdy integracyjne i rozwojowe szkolenia team building są rekomendowane przez dziesiątki korporacji z całego kraju.  


03.06.2016. 14:10